Dentysta ( ortodonta )

Ortodonta Lublin zajmuje się jednak nie tylko ułożeniem poszczególnych zębów, ale odpowiednim ustawieniem całej szczęki.
Stomatologia dziecięca

Ortodonta, dentysta i periodontolog Lublin – omówienie specjalizacji

Choroby przyzębia to w dzisiejszych czasach częsta bolączka pacjentów. Przebyte zespoły chorobowe, zła dieta i niehigieniczny styl życia sprowadzają na nasze zęby mnóstwo kłopotów. Jest spore grono specjalistów, do których można się zgłosić po poradę w związku z dolegliwościami stomatologicznymi. Jedna z profesji to periodontolog Lublin. Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu, czym zajmuje się periodontolog. W poniższym tekście omówimy również specyfikę innych specjalizacji stomatologicznych.

Multimed

Czym zajmuje się periodontolog ?

Zadaniem periodontologa Lublin są diagnoza oraz leczenie chorób przyzębia, a więc wszystkich obszarów stykających się z zębem, widocznych na zewnątrz. Periodontolog zajmuje się również częścią przyzębia skrytą pod powierzchnią dziąseł oraz wewnątrz zębodołu. Okostna, zębina i tak zwany cement korzeniowy są w obszarze zainteresowań każdego periodontologa.

 

Pantomogram

Pantogram w Lublinie:

Specjaliści różnych dziedzin medycyny, w tym również periodontolog, korzystają  z usług radiologa. Za sprawą prześwietleń wykonywanych przez radiologa, możliwe staje się zajrzenie do miejsc zwykle niewidocznych. Odmianą specjalności jest radiologia stomatologiczna. Przygotowując pacjenta do trudnej operacji potrzebny jest całościowy wgląd w jego uzębienie –  niejako od środka. Badanie nazywa się przeglądowym badaniem radiologicznym. Specjaliści, którzy kierują swoich pacjentów na to badanie, wypisują im skierowanie na pantogram.

Ortodonta I dentysta Lublin

Wszelkie wady zgryzu pomoże skorygować ortodonta Lublin. Zadaniem stomatologa o tej specjalności jest opieka nad prawidłowym ustawieniem zębów. Ortodonta Lublin zajmuje się jednak nie tylko ułożeniem poszczególnych zębów, ale odpowiednim ustawieniem całej szczęki.

Natomiast dentysta Lublin to specjalista, którego obszar zainteresowań jest zdecydowanie najrozleglejszy. Jego zadaniem jest leczenie rozmaitych chorób zębów. Ponadto, dentysta w Lublinie czasami zajmuje się również wyrywaniem zębów. Niemniej jednak przeważnie jest to już zadanie dla chirurga.