Implanty zębów

Kiedy ząb po leczeniu kanałowym lub z powodu innych dolegliwości nie nadaje się do dalszych czynności zapobiegających postępowi choroby, często pozostaje już tylko skorzystanie z możliwości wszczepienia implantu. Proces implantacji jest cyklem wieloetapowym. Wyróżnia się trzy zasadnicze rozdziały w pracach nad nowym zębem. Co ważne, dzisiaj kliniki zajmujące się wprawianiem implantów można znaleźć w niemal każdym większym mieście. Znalezienie protetyka w Lublinie nie jest dziś już zatem niczym trudnym.

 
Stomatologia dziecięca

1

Implanty zębów Lublin – na czym to polega?

Jak wspomniano, wprawianie implantów zębów Lublin to proces wieloetapowy. W pierwszym etapie, dokonuje się przygotowania zębodołu do dalszych prac. Natomiast jeszcze wcześniej należy wykonać zdjęcia rtg zębów Lublin. Następnie wierci się otwór pod metalowy sztyft. W wywiercony otwór zaaplikowany zostaje tytanowy implant, który musi się zrosnąć z kością w jedną strukturę.

2

Protetyka 

Etap drugi to gojenie się tkanek wokół protetyka implantu. W tym celu zainstalowana zostaje w implancie śruba. Nazywana jest ona śruba gojącą i ma za zadanie przyspieszenie zasklepienia się błony śluzowej wokół przyszłego zęba, a także modelowanie przestrzeni protetyka, do której musi się dopasować dziąsło.

3

Zdjęcia rtg zębów

W trzeciej części procesu następuje zamknięcie prac poprzez zamontowanie sztucznej korony. Cały proces od pierwszego do ostatniego etapu trwa zatem zwykle wiele miesięcy. Często po zakończeniu pracy stomatolog zleca jeszcze raz wykonanie zdjęcia rtg zębów Lublin, aby sprawdzić efekty wykonanych zabiegów. 

4

Wybielanie zębów

W ramach wcześniej wykonywanych zabiegów może dojść do podjęcia decyzji dotyczących względów wizualnych. Być może trzeba będzie dokonać korekty i zdecydować się na wybielanie zębów Lublin. Wybielanie zębów to także proces, który trzeba przeprowadzić w kilku etapach. Niemniej jednak jest on zdecydowanie mniej skomplikowany, niż wstawianie implantów.